FİZİKSEL ŞARTLARIMIZ

 
 
 

Okulumuz Çayyolu’nda yer alan üç katlı, geniş, ferah ve aydınlık bir binaya sahiptir.

Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar, çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Büyük,  yerden  ve bahçeye açılan camlar ve  ısı yalıtımlı binamız sayesinde çocuklarımız temiz hava ve ışıktan bolca faydalanabilmektedirler. Yemekhanemiz boydan boya camlı olup bahçeye açılmaktadır. Oyun odamızda tırmanma aletlerimiz, top havuzumuz ve trambolinimiz gibi spor malzemeleriniz yer almaktadır.

Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri  montessorı sınıflarına uygun büyüklükte tasarlanmıştır. Büyük yaş grubu sınıflarımız yaklaşık 47 metrekare olarak inşa  edilmiş olup, her sınıf optimum seviyede ışık almaktadır. Mahremiyet eğitimi gözönüne alınarak tuvaletlerimiz  tek tek yapılmıştır.

Sınıflarımız, Montessori “hazırlanmış  çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Tüm  montessori çalışma materyallerimiz Kanada’dan getirilmiştir.

Bahçemizde oyun parkımız ve ekoloji derslerinde kullandığımız bir ekim alanımız yer almaktadır. Toplam ön ve arka bahçe olarak 700 metrekare oyun alanımız mevcuttur.