FİZİKSEL ŞARTLARIMIZ

 
 
 

Okulumuz Alacaatlı Yeşil Barış Villaları’nda  yer alan üç katlı, geniş, ferah ve aydınlık bir binaya sahiptir. Anaokulumuz 650 m2 kapalı 1350 m2’si açık alan olmak üzere toplam 2000 m2’lik bir alanda hizmet vermektedir.

Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar, çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Büyük,  yerden  ve bahçeye açılan camlar ve  ısı yalıtımlı binamız sayesinde çocuklarımız temiz hava ve ışıktan bolca faydalanabilmektedirler.

Anaokulumuzda 6 sınıf, uyku odası, spor odası, oyun odası, kütüphane, yemekhane, mutfak, depo, yönetim odası, karşılama salonu  ve bahçe bulunmaktadır.

Yemekhanemiz 46 m2 olup in camları  bahçeye açılmaktadır. Hava şartlarının uygun olduğu dönemlerde yemekhanemizin önünde bulunan veranda da sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir.

 Oyun odamızda tırmanma aletlerimiz, top havuzumuz ve spor malzemeleriniz yer almaktadır.

Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri  montessori sınıflarına uygun büyüklükte tasarlanmıştır. Büyük yaş grubu sınıflarımız yaklaşık 41 m2  olarak inşa  edilmiş olup, her sınıf optimum seviyede ışık almaktadır. Mahremiyet eğitimi göz önüne alınarak tuvaletlerimiz  tek tek yapılmıştır.

Sınıflarımız, Montessori “hazırlanmış  çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Tüm  montessori çalışma materyallerimiz Kanada’dan getirilmiştir.

Bahçemizde oyun parkımız, trambolinimiz, salıncağımız , kum havuzumuz,  ve ekoloji derslerinde kullandığımız bir ekim alanımız yer almaktadır. Günlük taze yumurta alabildiğimiz kümesimiz ve tavuklarımız mevcuttur. Bahçemizde yaklaşık 50 adet meyve ağacımız, çam ağaçlarımız bulunmaktadır. Anaokulumuzda çocuklarımızın etkinlik yapabileceği ve oyun oynabileceği   ön ve arka bahçe olarak 1350 m2  açık  alanımız mevcuttur. Çocuklarımızın oyuncak araba ,bisiklet ve skoter kullanabileceği geniş ve uzun bir alanımız  bahçe içinde tasarlanmıştır.

Anaokulumuzun  bahçesi metal çitlerle çevrilmiş ve brandalarla muhafaza edilmiştir. Anaokulumuzun bahçe giriş kapısı kilitli olup uzaktan kumanda ile açılmaktadır. Anaokulumuzun giriş, bahçe ve binanın tuvaletler hariç her bölümünde kamera sistemi ile izlenmekte ve  kayıt altına alınmaktadır.

Anaokulumuzda yangın merdiveni ve her katta yangın tüpleri bulunmaktadır