BİZ KİMİZ ?

 
 
 

 

 

 

KURUCU MÜDÜRÜMÜZ : Mehtap YAVUZ

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Kanada’ya yerleşerek Kanada'nın Toronto şehrinde Toronto Montessori Enstitüsü'nden(TMI) uluslararası Montessori öğretmenlik diplomasını almıştır. Ayrıca aynı yıl Canadian Montessori Teacher Education Institute'den Montessori öğretmenlik sertifikasını almıştır. Ardından Amerika'nın Boston şehrinde Endicott College'dan Montessori ve liderlik üzerine master eğitimini tamamladıktan sonra Kanada’da  dört farklı Montessori okulunda öğretmen olarak çalışmıştır. 2014 yılında Türkiye’ye yerleşerek deneyimlerini Türkiye’deki çocuklarla paylaşmak amacıyla Ankara Montessori Akademi Anaokulunu (Özel Mehtap Yavuz Anaokulu) kurmuştur. Bununla birlikte Türkiye’de Montessori eğitiminin yaygınlaştırılması amacıyla farklı kongre ve sertifika programlarında görev almış, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve resmi kurumlarda çalışan öğretmenlere Motessori eğitimi vermiştir.


 

OKUL MÜDÜRÜMÜZ: Nedret MİRZA TÜRKMEN-1960 Ankara doğan Okul Müdürümüz İlk,orta,lise eğitimimi Ankara’da tamamlamış sonrasında da  1982 Gazi Yüksek Öğretmen Okulu İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 1982-1985 Karabük İmam Hatip Lisesi,1985-1987 TED Karabük Koleji,1987-1989 Ankara Özel Yenişehir Kolejinde öğretmen olarak çalışmıştır.Sonraki yıllarda Karabük ve Ankara Devlet okullarında çalışarak 2013 yılında emekli olmuştur. 2016 yılından itibaren Ankara Montessori Akademi Anaokulunda (Özel Mehtap Yavuz Anaokulunda)  Okul Müdürü olarak çalışmaktadır.  Bu süreçte; TMI ve MACTE onaylı Uluslararası Montessori Öğretmenlik Diploması ve CTMI öğretmenlik sertifikası olan Ankara Montessori Akademi Anaokulu’nun Kurucu Müdürü Mehtap Yavuz’dan uluslararası geçerliliği olan sertifikalı “Montessori Öğretmenliği “ eğitimini almıştır.

EĞİTİM KOORDİNATÖRÜMÜZ: Gizem AYTEKİN-1987 Ankara’da doğan Eğitim Koordinatörümüz 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Filoloji, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında Kapadokya Meslek Yüksekokulu sertifikalı “Montessori Öğretmenliği “ eğitimini almıştır. Aynı zamanda TMI ve MACTE onaylı Uluslararası Montessori Öğretmenlik Diploması ve CTMI öğretmenlik sertifikası olan Ankara Montessori Akademi Anaokulunun Kurucu Müdürü Mehtap Yavuz’dan uluslararası geçerliliği olan sertifikalı “Montessori Öğretmenliği “ eğitimini almıştır. Ankara’da pek çok Montessori Anaokulunda; Mezun Grup Eğitmenliği ve Eğitim Koordinatörü olarak çalışmıştır. Ayrıca iki yıl boyunca, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Alanında ‘Okul Öncesi Dönemi’ndeki Çocuklar ile birebir çalışmıştır.  3-6 yaş Gelişimsel Takip, Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli) - Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Oyun Terapisi alanlarında eğitimler almıştır.   Gizem Aytekin, Ankara Montessori Akademi Anaokulunda( Özel Mehtap Yavuz Anaokulu) Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİMİZ: Mehtap TEMİZ-1999 Ankara’da doğan öğretme 2016 yılında Yunus Emre Anadolu Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2020 yılında Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden de mezun olmuştur. 2021 yılında Yücetepe Koleji’nde mezun gruplarda Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalışmıştır. Müzik, Ritim ve Orff, Oyun Terapisi, Masal Terapisi, Disleksi alanlarında eğitimler almıştır. Ayrıca TMI ve MACTE onaylı Uluslararası Montessori Öğretmenlik Diploması ve CTMI öğretmenlik sertifikası olan Ankara Montessori Akademi Anaokulu’nun Kurucu Müdürü Mehtap Yavuz’dan uluslararası geçerliliği olan sertifikalı “Montessori Öğretmenliği “ eğitimini almıştır.2021 yılından itibaren Ankars Montessori Akademi Anaokulunda (Özel Mehtap Yavuz Anaokulunda) okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaktadır.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİMİZ: Helin GÜRCAN-1998 Yılı Kırşehir’de doğan öğretmenimiz 2016 yılında Hayriye Ethem Turhanlı Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olmuştur.  9 ay boyunca TRT Kreş ve Gündüz Bakım Evin de staj yapmıştır.  2020 yılın da Başkent Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Bakımı bölümünden mezun olmuştur. 2020 Yılın da Anka Montessori Okul Öncesi Eğitim Kurumun da Ve Gezginler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin de 1 Ay boyunca uygulamalı staj yapmıştır. 2016 yılında iş yeri sağlık ve güvenlik birimi(Okul/Merkez iş sağlığı ve güvenliği servisi) eğitim katılım belgesi, Erken Çocukluk Döneminde Kodlama ve Robotik Eğitimi Katılım Belgesi ,2022 Yılında Drama Liderliği Belgelerini almıştır. 2021-2023 Yılların da Dünya Çocuk Akademisinde 3 ve 4 yaş öğretmeni olarak çalışmıştır. HalenAnkara Montessori Akademi Anaokulunda ( Özel Mehtap Yavuz  Anaokulunda) Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİMİZ: Aybüke ASLAN-2000 Ankara’da  doğan öğretmenimiz 2018 yılında Hayriye Ethem Turhanlı Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2018 Yılında 9 ay boyunca Şengül Kreş Akademide staj yapmıştır.2021 yılında Başkent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olarak eğitimimi tamamlamıştır. 2021 Yılında Başkent Üniversitesi Aknet Eğitim Kurumları aracılığı ile Masal Anlatıcılığı Eğitmenlik belgesini almıştır.  2021-2023 Yıllarında Dünya Çocuk Üniversitesinde Okul Öncesi Öğretmeni olarak çalışmıştır. Ankara Montessori Akademi Anaokulunda ( Özel Mehtap YAvux Anaokulu) Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

LEZZET UZMANIMIZ: Serpil TAKER-1981 Konya’da doğan aşçımız 1998 yılında İskilip Kız Meslek Lisesinden mezun olmuştur. 2017 Yılında çalışma hayatına Balgat’ta bir anaokulunda başlamıştır. Sonrasında  Denge Tıp Laboratuvarında 6 yıl çalışmıştır. 2022 yılından itibaren de Ankara Montessori Akademi Anaokulunda (Özel Mehtap Yavuz Anaokulunda) aşçı olarak çalışmaya devam etmektedir. Aşçılık ve hijyen sertifikalarını almıştır.

KAT GÖREVLİMİZ: Aynur YORULMAZ-1979 Çankırı Doğumlu olan kat görevlimiz ortaokul mezunudur. 2022 yılından itibaren Ankara Montessori Akademi Anaokulunda (Özel Mehtap Yavuz Anaokulu)  kat görevlisi olarak çalışmaktadır.